Holly Hill Elementary

2019-2020

First nine weeks

A Honor Roll

Second grade: Miya Avendano, Trinity Blaskowski, Laurel Bradley, James Braund, John Maxwell Brown, Gabriel Byers, Carsen Byrd, Karen Castillo, Abigale Chase, Ranahji Cook, Caiden Edwards, Jacob Ernest, Katherine Hesseltine, Magnus Jahnke, Jeremy Jones, Audrey Kawczk, Lily Kettunen, Carson Klaver, Camaxtli Lacy, Gareth Lechner, Gaven Lechner, Emelia Lund, Jake Mahe, Ann Martin, Ashlyn Martin, Jakob Martin, Macey Martin, Olivia McBride, Shelby McCoy, Laelah Morris, Jake Murdock, Skylar Newkumet, Lucas Painter, Jenna Parker, Abbygale Patrick, Addison Peeples, Evelynn Pincombe, Taylor Poss, Trevor Roen, Scarlett Salmon, Vincent Sandoval , ZyKariah Silas, Ksenia Smith, Nathan Sykes, Ryan Szafranski, Isla Thornton, Isara Waij, Karl Westhoff, Colton Willard, Ace Williams, Caleb Williams       and Victoria Wood.        

Third grade: Malek Adams, Lillian Anderson, Grayson Andino, Jacob Aronack, Lea Blaine, Maxwell Buckner, Grayson Byal, Mason Cappadoro, Andre Che Choc, Sara Dalati, Ella Dalrymple, Emily De Hoyos, Jaysen Diaz, Olivia Eddins, Hadleigh Evans, Lucas Garrard, Gavin Hackman, Graycie Harrison, Juan Hernandez, Liam Hewitt, Jacob Hicken, Hayden Holtum, Michael Hutka, Olivia Hutka, Nicole Irvine, Viktoria Jakobsen, John Jennings, Chloe Kraczkowski, Susan Lee, Mary Kathryn Marshall, Anslee Milliner, Isabelle Newman, Hunter Newton, Caitlyn Nix, Kinsley Owen, Greyson Parrish, Jainil Patel, Adon Jay Patrick, Jaxon Paul, Joshua Pipkin, Wilson Quim-Rax, Sophia Quinn, Charles Ray, Taryn Reese, Althea Rodriguez, Eleanor Salmon, Olivia Sellers, Charlotte Smith, Erianna Smith, Lynkan Smith, Addison Tolhurst, Amelia Twitty, Josie Whitworth, Ava Wilks, Bentley Wilks, Trenton Willard, Palmer Woodall, Quentez Young Brackins and Anson Zou                                

Fourth grade: Alice Ahn, Lauren Axton, Danny Barber, Gavin Boatwright, Lillian Booth, Raley Bradley, Danika Jasmin Carlos, AnaKate Danner, Glenn Davis, Marcus Ford, Georgia Goodson, Elise Gresham, Addison Heller, Mary Jernigan, Ava Jordan, Samantha Kartchner , Charles Leonard, Matthew Little, Simba Liu, Adrian Lopez, Emma Ma, Isabella Maldonado, Zakari Mitchell, Avery Morgan, Lana Parks, Connor Poarch, Vivian Ray, David Segall, Ethan Skorzewski, Ethan Thompson, Mary Townsend, Imiri Tutwiler, Sander Westhoff and Bahja Williams.                

Fifth grade: Addyson Booker, Brayden Boucher, Boyd Boykin, Eleanor Braund, Abigail Burns, Andrew Cummings, Drew Danner, Jaiden Darbro, Ally Fink, Ella Gammill, Sadie Gresham, Delcy Harrison, Brendan Iturra, Nils Jakobsen, Janya Jones, Avery McCoy, Anna McNeal, Joshua Motley, Samantha Muir, AnnMarie Olson, Bennett Pike, Anne Rauch, Brennan Reese, Angelina San Miguel, Nikolai Smith, Kennedy Solomon, Carter Templeton, Caroline Thornton, Brayden Willette, Brooks Willette and Season Zou.             

Sixth grade: Bennett Anderson, Mariam Bolaji, Blake Cox, Brooklyn Cox, Conner Dalrymple, Alexis Dana, Anabelle De Hoyos, Axton Hammond, Mason Highers, Laila Hill, Benjamin Jones, Zachry Kelley, Lauren Kinney, Michael LaCross, Raeanna LaVoy, Kara Lawford, Lina Lugtigheid, Christopher MacHaffie, Emily Mckee, James Moran, Izabella Morlan, Olivia Palfreeman, Autumn Patrick, Josiah Reed, Justin Roberts, Braxton Sawyer, Holly Segall, Zachary Stinson, Chandler Strong, Conrad Suter, Samantha Sykes, McKenzie Tate-Diaz, John Thrash, Demi Tolle, Virginia Townsend, Colton Tuttle, Raedyn Weems, Stephen Woodall and Ally Zorn.             

A-B Honor Roll

Second grade: Kaydyn Adderley, Cindy Ahn, Ta'liyah Avery, Jonathan Cac-Mucu, Sofia Chalker, Xander Foster, Alfredo Francisco Miguel, Trent Gabel, Ethan Gerber, Kaiden Gutierrez, Emma Hetterling, La Hee Kim, Perla Leonardo, Avery Martin, Khloe McAdams, Daniel Pablo Bernabe, Carson Ray, Emma Sanchez, Nathaniel Smith, Harmony Stapleton, Isabella Tepole, Madilyn Thompson and Maylin Tyler.

Third grade: Madelyn Baggio, Braxtin Baxley, Grayson Booker, Breven Bradford-Shoener, Loren Brooks, Walker Bryan, Fidel Castillo, Alexander Cline, Madelyn Faulk, Emily Fite, McKenzie Fong, Dalainie Garcia, Aiden Greene, Parker Gresko, Maxwell Gunn, Sophie Haskin, Bella Hobson, Brice Hodge, Anna Horne, Kahlan Johnson, David Killingsworth, Emma McFarland, Abigayle Odom, Nirrell Parker, Lilah Parkinson, David Reed, Dekadra Richardson, Isabella Schnaufer, William Searcy, Jacob Sherman, Emma Snyder, Jace Trull, Natalie Vogl, Kaiden Walker, Cooper Watts, Joel Wayt and Anna Woodall.

Fourth grade: Karen Acahua Gomez, Adela Amado, Jayden Anderson, Aden Barkley, Pria Beck, Bailey Berry, Lorelai Bishop, McKinnley Bland, Caylee Brooks, Jaylen Brown, Sawyer Cameron, Tristan Chapman, Jin Choi, AveryRenee Christiansen, Ryan De Hoyos, Jayda Dennard, Kayde Dunn, Tristian Edwards, Adrianna Espinoza, Madden Fong, Hannah Gonzales, Emma Goodson, Ashleigh Goodyear, Maisie Gordon, Carmen Hartig, Maddox Highers, Chrishad Hill, Easton Hugg, Emmanuel Jackson, Anna Jenkins, Jasmin Jones, Harvey Kahle, Brinkley Kelley, Noah Knicely, Kiki Lugtigheid, Luke MacHaffie, Timothy Maloy, Kathryn Martin, Ira Mathes, Ana Matheson, Alexis McDowell, Bryson Mooney, Tanner Neal, Adalyn Padgett, Sebastian Palfreeman, Demetri Park, Soyul Park, Makenna Redd, Sherlean Rostro Alvarez, Abbygail Royal, Philip Runion, Gabriel Sadeghian, Ayden Schmid, Landon Scott, Gayle Smith, Alexianna Stefan, Dalton Thompson, Carston Turman, Cheyenne Virrill, Aaliyah Waij, Malachi Walker, Kolson Webb, Christina Williams and Claire Windham.

Fifth grade: Gabriel Alquinta, Kenyia Andrews, Maddox Anton, Abigail Avery, Landon Bailey, Emma Blaine, Andrew Bouchard, Harris Burg, Henry Burg, Jaylen Burnice, Madeline Cappadoro, CaleighAnna Christiansen, Addisyn Cox, Wesley Creel, Jessica Cruz, Nellie Easterling, Reese Eddins, Drayden Ewing, Stratton Garst, Judson Hayes, Addison Hornbaker, Matthew Hunter, David Hutto, Gabrielle Jackson, Ellis Loftin, Kai Ma, Reed McDaniel, Kismet Miller, Mohamed Raza Momin, Caleb Nalls, Sydney Neuwien, Anthony Noble, Abigail Olson, Pasquale Onorato, Alexa Yzabel Pagsisihan, Diya Patel, Sophia Perkall, Rylan Pitts, Noah Rigsby, Philana Rodriguez, Theodore Rogers, Isabella Sherman, Damien-Rhyan Smythe, Maximilian Stettner, Josie Thompson, Kelley Tindol, Madeline Tindol, Jaycob Tolvert, Shayna Tolvert, Parker Trawick, Jacob Viands, Ava Wayt, Kamryn Wile, Ella Woodall and Jackson York.

Sixth grade: Jamilla Ballew, McKenzie Blevins, Tallulah Bowron, Elizabeth Braden, Seth Brogden, Allison Conger, Jaden Dunn, Justin George, Taliyah Green, Luke Haskin, Megan Irvine, Logan Kane, Madison Kapler, Laurie Killingsworth, Trevor Leahy, Angelina Meadows, Dane Moormann, Brooks Morgan, Kayleigh O'Brien, Danielle Park, Holden Pawlik, Aden Ray, Caleb Robb, Odessa Runion, Jon Sawyer, Kyleigh Seay, Davis Shiver, Silas Sims, Kaemon Smith, David Swanson, Joshua Tolvert, Paige Trawick, Dylan Trull and Kale Williams.

Load comments